MEXICO | Rivièra Maya | Playa del Carmen

Hotel Hacienda Maria Bonita **

van825v.a.725per persoon

Vanafprijs op basis van:

  • Vertrek: 24-10-2010
  • Reisduur: 9
  • Prijs per persoon
  • Vertrek vanaf: AMSTERDAM

Meer info en boeken

 
Zoek nu
CUN20010

Hacienda Maria Bonita ligt midden in het centrum van Playa del Carmen. Hier vindt u een grote keuze aan restaurants, winkels en andere uitgaansgelegenheden. Het strand ligt op ca. 350 meter.

  • Vliegtuig vanaf AMSTERDAM (MARTINAIR HOLLAND)
  • v.a. 9 dagen
  • Soort vakantie:
    Zonvakantie
  • Verzorging:
    AMERICAN BREAKFAST, Logies, Logies ontbijt
  • Vertrekperiode: v.a. 08-08-2010 t/m 29-10-2010

inclusief

Vertrek vanaf Amsterdam naar Cancun iedere dinsdag, woensdag, vrijdag en zondag per Martinair (non stop onder voorbehoud van tussentijdse wijzigingen).
Prijzen zijn per persoon inclusief vlucht, transfer luchthaven-hotel v.v., service van onze Nederlandssprekende reisleiding, luchthavenbelasting, brandstof- en veiligheidsheffingen. 9 dagen = 7 nachten in uw hotel, 11 dagen = 9 nachten, 14 dagen = 12 nachten, 16 dagen = 14 nachten.

Kinder korting

Baby’s t/m 1 jaar betalen een speciale prijs. Zij krijgen geen eigen stoel in het vliegtuig en tellen niet mee bij de bepaling van de reissom. Kinderen 2 t/m 11 jaar betalen, indien op de kamer van 2 volbetalende volwassenen in bestaande bedden (mits toegestaan), de kinderprijs. Zij tellen niet mee bij de bepaling van het aantal personen bij de reissom.

Bonte Mexicaanse stijl

Hacienda Maria Bonita ligt midden in het centrum van Playa del Carmen. Hier vindt u een grote keuze aan restaurants, winkels en andere uitgaansgelegenheden. Het strand ligt op ca. 350 meter.

Hacienda Maria Bonita ligt midden in het centrum van Playa del Carmen. Hier vind u een grote keuze aan restaurants, winkels en andere uitgaansgelegenheden. Het strand ligt op ca. 350 meter.

Faciliteiten

  • 40 kamers, 2 verdiepingen, geen lift aanwezig
  • receptie met gratis kluisjes
  • restaurant
  • zwembad met ligbedden
  • patio met terrastafels en parasols
  • supermarkt en winkels in de directe omgeving

Kamers

De kleurrijkestandaard kamers zijn voorzien van 1 kingsize bed of 2 aparte bedden, airco, plafondventilator, tv, telefoon, koelkastje (alleen in kamers met kingsize bed). De badkamer is uitgerust met douche en toilet. Een aantal kamers beschikt over een balkon met zitje.

Bijzonderheden

  • Verblijf op basis van logies
  • tegen een toeslag kunt u ontbijt bijboeken
  • in de directe omgeving van diverse uitgaansgelegenheden

DATA & PRIJZEN

De getoonde prijzen zijn vanaf prijzen gebaseerd op de goedkoopst beschikbare boekingsklasse/kamertype, inclusief alle verplichte belastingen, exclusief eventuele administratiekosten, premie calamiteitenfonds of ter plaatse te betalen extra's/taxen.
9  dagen11  dagen13  dagen14  dagen15  dagen16  dagen18  dagen23  dagen
Zondag08Augustus      € 1865 
Dinsdag10Augustus     € 1639 € 1995
Woensdag11Augustus    € 1701   
Vrijdag13Augustus  € 1495    € 2017
Zondag15Augustus € 1260    € 1849€ 2018
Woensdag25Augustus € 1239€ 1265    € 1624
Vrijdag27Augustus€ 1139€ 1170    € 1430 
Dinsdag31Augustus   € 1300   € 1538
9  dagen11  dagen13  dagen14  dagen15  dagen16  dagen18  dagen23  dagen
Zondag08Augustus      € 1523 
Dinsdag10Augustus     € 1339 € 1550
Woensdag11Augustus    € 1427   
Vrijdag13Augustus  € 1263    € 1583
Zondag15Augustus € 1034    € 1507€ 1595
Woensdag25Augustus € 1049€ 1045    € 1247
Vrijdag27Augustus€ 1009€ 1014    € 1170 
Dinsdag31Augustus   € 1094   € 1201
9  dagen11  dagen13  dagen14  dagen15  dagen16  dagen18  dagen23  dagen
Zondag08Augustus      € 1470 
Dinsdag10Augustus     € 1295 € 1481
Woensdag11Augustus    € 1383   
Vrijdag13Augustus  € 1226    € 1519
Zondag15Augustus € 959    € 1456€ 1537
Woensdag25Augustus € 1025€ 1019    € 1205
Vrijdag27Augustus€ 999€ 994    € 1144 
Dinsdag31Augustus   € 1074   € 1171
  • prijsAanbieding
  • prijsKorting
  • prijsBeschikbaar
  • prijsOp aanvraag

inclusief

Vertrek vanaf Amsterdam naar Cancun iedere dinsdag, woensdag, vrijdag en zondag per Martinair (non stop onder voorbehoud van tussentijdse wijzigingen).
Prijzen zijn per persoon inclusief vlucht, transfer luchthaven-hotel v.v., service van onze Nederlandssprekende reisleiding, luchthavenbelasting, brandstof- en veiligheidsheffingen. 9 dagen = 7 nachten in uw hotel, 11 dagen = 9 nachten, 14 dagen = 12 nachten, 16 dagen = 14 nachten.

afstand / reistijd

De vliegtijd naar Mexico is circa 12 uur.

autohuur

Het rondreizen per huurauto in Mexico is een prima manier om in eigen tempo veel van het land te zien. Het is belangrijk dat u zich vooraf goed laat informeren over de verkeers- en veiligheidsaspecten.

betaalmiddelen

Amerikaanse dollars worden vrijwel overal als betaalmiddel geaccepteerd. Creditcards worden geaccepteerd in de hotels en grotere restaurants en sommige winkels. Tevens kunt u vrijwel overal pinnen (Cirrus of Maestro logo).

bevolkingsdichtheid

56,2 per km²

cultuur

Op zoek naar schildpadden
Elke zomer trekken Mexicaanse schildpadden naar de kust van de Mexicaanse oceaan, om's nachts hun eieren te leggen op het strand. Daarna bedekken ze deze met zand, trekken de zee weer in en laten de eieren aan hun lot over. Veel van deze eieren worden tegenwoordig door ecologen uitgegraven en in een instituut uitgebroed, waarna de jonge schildpadjes (niet groter dan een handpalm!) op het strand worden losgelaten.
Walvissen in zicht
Elke winter trekken honderden walvissen vanuit de koude streken bij Alaska naar de warme wateren voor de kust van Mexico. De baai van Banderas, waaraan Puerto Vallerta ligt, is een populair eindpunt voor tientallen walvissen. Zij komen hier jaarlijks terug om te paren of te baren. Het is een imposant gezicht om de mannetjes uit het water te zien springen om zich vervolgens plat op hun rug te laten vallen om zo indruk te maken op de vrouwtjes!

drinkwater

U kunt het leidingwater in Mexico niet drinken zonder kans op buikpijn en diarree. In winkels kunt u flessen mineraalwater met een dop kopen.

economie

Mexico behoort in de regio tot de landen met een hoog gemiddeld inkomen. Olie is de belangrijkste bron van inkomsten. De recente ontwikkelingen in Mexico worden gekenmerkt door een wisselvallige economie met een groot gat tussen arm en rijk  De drugshandel langs de grens met de Verenigde Staten en het daarmee gepaard gaande geweld blijft een groot probleem. Maar het toerisme floreert en levert een belangrijke bijdrage, maar dan vooral in de toeristische streken.

elektriciteit

De netspanning in Mexico is 127 Volt. U heeft een verloopstekker nodig.

eten en drinken

In Mexico kunt u goed en heel smaakvol eten. Taco's, tortilla's en enchiladas zijn misschien wel de meest bekende Mexicaanse gerechten, maar de Mexicaanse keuken biedt ook veel vlees- en visgerechten. Ook eet men veel fruit. Dit wordt vaak gemixt met melk, waardoor een soort fruitmilkshake ontstaat. Corona is het verfrissende Mexicaanse bier en tequila de beroemde alcohlische drank, uit de agaveplant gemaakt.

feestdagen

05-februari
Dag van de grondwet
18-maart
Expropiación Petrolera (onteigening van de aardolie)
derde maandag in maart
Geboortedag Juárez
wisselend
Goede Vrijdag
wisselend
Pasen
30-apr
Día del niño
01-mei
Dag van de Arbeid
05-mei
Cinco de Mayo (viering v/d overwinning in de slag bij Puebla)
16-sep
Onafhankelijkheidsdag
12-oktober
Día de la Raza (dag van het ras)
01-nov
Allerheiligen
derde maandag in november
Dag van de Mexicaanse Revolutie
12-dec
Verschijning van de Maagd van Guadalupe
25-dec
Kerstmis
Hemelvaart, Pinksteren, Goede Vrijdag en Pasen vallen ieder jaar op wisselende data.

flora en fauna

Het gevarieerde landschap en de verschillende klimaatzones zijn de oorzaak van een zeer afwisselende flora en fauna. Moeras, jungle, woestijn en oceanen hebben elk hun eigen bewoners en vegetatie. Vele soorten orchideeën, waterplanten, bomen, vogels, slangen, groot wild (zoals poema’s en jaguars), maar ook kleurrijke koraalriffen, walvissen en dolfijnen zijn slechts een greep uit het enorme aanbod. 170.000 km² is beschermd natuurgebied. Er zijn zo'n 68 nationale parken.

fooien

Het is gebruikelijk om 10-15% fooi te geven, ook al tellen veel restaurants en taxichauffeurs de ‘fooi’ vaak als vanzelfsprekend al op bij de rekening. Ook voor kleine diensten, zoals het dragen van een koffer, verwacht men een extraatje.

fotograferen

U kunt bijna overal fotograferen en filmen, echter niet bij grenzen, havens, vliegvelden en militaire installaties. Als dit staat aangegeven mag u ook niet fotograferen of filmen in kastelen, kerken en musea. Bij sommige bezienswaardigheden moet u betalen om een foto of film te mogen maken. Wilt u mensen op de foto zetten, vraag dan vooraf om toestemming. Sommige Maya’s denken dat door fotograferen de ziel uit hun lichaam verdwijnt en zijn bang voor de camera.

geschiedenis

Mexico heeft een zeer indrukwekkende geschiedenis, (daterend vanuit de oudheid.) Volkeren als de Olmeken, Zapoteken en Mixteken hebben hun sporen achter gelaten. Gelukkig zijn er veel restanten uit die periode bewaard gebleven en ook nu nog worden regelmatig ruïnes uit die tijd gevonden in de jungle. Duizenden jaren voor Christus hadden zich machtige rijken ontwikkeld, zoals de Maya's, Tolteken en Azteken.
De Maya-beschaving kende haar hoogtepunt van 200 tot 900 na Christus. Er ontstonden in die tijd talloze steden en fraaie tempels. De Maya's hielden er imposante rituelen op na en maakten prachtige kunst. Ook de Spanjaarden die vervolgens kwamen hadden een belangrijke invloed. De val van Tenochtitlan in 1521 betekende het einde van de Azteekse beschaving en het begin van de koloniale periode. Er werd een nieuwe hoofdstad gebouwd, die de naam Mexico kreeg, het huidige Mexico City.
In de daaropvolgende eeuwen smelten de oude beschavingen van Mexico samen met de katholiek Europese cultuur van Spanje. In 1821 trekt Agustin de Iturbide de stad Mexico binnen met het zogenaamde Leger van Drie Garanties. Die garanties zijn: religie, solidariteit tussen de bevolkingsgroepen en een onafhankelijke constitutionele monarchie. Bij het verdrag van Cordoba erkende Spanje uiteindelijk de onafhankelijkheid van Mexico.

grensdocumenten

Voor een reis naar Mexico heeft u een paspoort nodig dat na terugkomst in Nederland nog minimaal 6 maanden geldig is. Voor meer informatie kunt u ook www.visumwinkel.nl raadplegen. Reizigers met de Nederlandse nationaliteit ontvangen in het vliegtuig een visumformulier dat men ingevuld bij de douane moet inleveren. De kopie dient u goed te bewaren!

hoofdstad

Mexico-stad

in- en uitvoer

Voor exacte bepalingen waaraan u zich moet houden bij het in- en uitvoeren van producten verwijzen wij u naar www.douane.nl.

internet

In de grote steden zijn voldoende internetcafés en ook in veel hotels wordt de mogelijkheid geboden om te internetten.

inwoners

Mexico telt 109,9 miljoen inwoners. Mexico-stad is met afstand de grootste stad van het land, met 8,5 miljoen inwoners in het Federaal District en 22 miljoen in de agglomeratie Mexico-stad.

klimaat

Mexico heeft een gemiddelde temperatuur van ca. 26°C, toch kan het klimaat per gebied en jaargetijde behoorlijk verschillend zijn. Het klimaat van Mexico is onder te verdelen in drie zones. De warme zone in de kustgebieden, de hooggelegen gebieden in het binnenland en de jungle. Tot een hoogte van 750 m geldt een gemiddelde jaartemperatuur van ca. 26°C. In de warme maanden kan deze echter nog flink oplopen. De gematigde zone is tussen 750 meter en 2000 meter en heeft een gemiddelde jaartemperatuur van ca. 23°C. De koude zone boven 2000 meter heeft een gemiddelde jaartemperatuur van ca. 18°C.
In de maanden november t/m maart is de temperatuur op de strandbestemmingen fantastisch. De temperatuur overdag is hoog en de luchtvochtigheid laag. Dit leidt tot een heerlijke gevoelstemperatuur. De droge tijd, ofwel de wintertijd, is van oktober tot mei. Het regenseizoen is de periode van mei tot oktober. In deze maanden kunnen er hevige, korte regenbuien vallen, vaak in de namiddag. Deze zijn zeer verfrissend.

landschap

Het landschap is zeer afwisselend. Kilometers witte zandstranden, tropisch oerwoud en ruige hoogvlakten wisselen elkaar af. Met sneeuw bedekte bergtoppen en ondoordringbare moerasgebieden komen echter ook voor. Hoogste punt: Pico Orizaba (5610 m).

ligging

Coördinaten
23° NB, 102° OL
Continent
Noord-Amerika
Aangrenzende landen
Verenigde Staten, Belize en Guatemala
Aangrenzende zeeën
de Grote Oceaan en de Golf van Mexico

medische voorzieningen

De medische voorzieningen in Mexico zijn redelijk goed, maar beperkt tot de grotere plaatsen en steden.

openbaar vervoer

Tussen de steden rijden relatief luxe bussen, vaak voorzien van airco. De buslijnen worden onderhouden door privé-ondernemingen, die ieder verantwoordelijk zijn voor een aantal routes. Veel goedkoper en authentieker - maar minder comfortabel - is het om met een lokale bus te reizen.

openingstijden

Onderstaande tijden kunnen verschillen per plaats en per seizoen.

Winkels
ma t/m za
08.00u / 10.00u – 20.00u / 21.00u
Banken
ma t/m vrij
09.00u - 13.30u
Postkantoren
ma t/m vrij
09.00u - 15.00u

oppervlakte

1.958.201 km²

prijsniveau

In de druk bezochte toeristencentra komen de prijzen in bars en restaurants overeen met Nederland. Buiten deze gebieden is het prijsniveau aanmerkelijk lager dan wij gewend zijn.

reisboeken /- kaarten

Goede reisgidsen over Mexico zijn o.a. van de ANWB, Capitool, Lonely Planet, Marco Polo en Dominicus.

religie

93% katholiek, 4% protestant, 3% overig.

roken

Ook in Mexico is het veelal niet meer toegestaan om in openbare gelegenheden te roken. Steeds meer hotels zijn ook rookvrij, m.u.v. buitenruimtes.

souvenirs

Handgemaakte kleurrijke souvenirs zijn overal te koop, variërend van handgemaakte potten en keramiek, tot geweven dekens en doeken, zilverwerk, producten van hout of bamboe en hangmatten in alle soorten en maten. Vooral op de lokale markt is de keus enorm. Onderhandelen over de prijs is heel normaal. Koop geen souvenirs die gemaakt zijn van (bedreigde) dier- en plantensoorten, zoals koraal of schildpaddenleer. Het is verboden archeologische voorwerpen uit te voeren.

staatsvorm

Federale Republiek (Estados Unidos Mexicanos).

taal

Spaans. In de toeristengebieden kunt u goed met Engels terecht.

taxi

Taxi’s vindt u bijna overal. De meeste hebben een taximeter, zo niet, dan is het aan te raden vooraf een prijs af te spreken. Ook bestaan er collectieve taxi’s, waarbij elke passagier zijn eigen rit betaalt.

telefoneren

U kunt in Mexico alleen mobiel bellen met een toestel dat op het GSM 1900-netwerk werkt. Internationale gesprekken vanuit Mexico zijn over het algemeen duur. Hotels rekenen een forse toeslag voor het bellen vanuit de hotelkamer. Ook vanuit de straattelefoons, die werken op telefoonkaarten (te koop bij kiosken/supermarkten), is bellen naar het buitenland vrij kostbaar. De goedkoopste manier om te bellen is vanuit de casas de teléfono (belhuizen).

tijdsverschil

In het grootste deel van Mexico is het bijna het gehele jaar door 7 uur vroeger dan in Nederland. In de noordelijke staten is er een tijdsverschil van 8 of 9 uur.

vaccinaties

U bent niet verplicht zich te laten inenten, wel gelden een aantal aanbevelingen. Wij raden u aan contact op te nemen met uw huisarts of plaatselijke GGD. Voor een compleet overzicht van gebieden en beschermende maatregelen die u kunt treffen, verwijzen wij u ook naar www.gezondopreis.nl of www.lcr.nl.

valuta

Mexicaanse peso (MXN)

veiligheid

In de grote steden en toeristische gebieden moet u uitkijken voor zakkenrollers.

verkeer

Mexico beschikt over een goed wegennet waardoor de meeste delen van het land goed bereikbaar zijn. Overigens zijn de wegen in de toeristische streken in een betere conditie dan de wegen in het binnenland.

Mexico

Plaatsinformatie

Mexico op zijn best

Ooit was Playa del Carmen een vissersdorpje, totdat zonzoekers het prachtige witte zandstrand met de turquoise zee ontdekten. Playa del Carmen is nu een plaats met een Mexicaans sfeer, voor diegenen die willen genieten van een heerlijk strand met een helderblauwe zee. Het gedeeltelijk autovrije centrum bestaat uit kleine straatjes met winkels, restaurants, bars en terrasjes, waar men overdag langs koopwaar slentert en´s avonds heerlijk uit eten gaat. Aan de rand van Playa del Carmen ligt de hotelzone Playacar, waar een aantal grote All-Inclusive hotels zijn gesitueerd. Vanaf de hotelzone loopt u in ca. 20 minuten naar het centrum van Playa del Carmen. U kunt ook bij diverse hotels in Playacar fiesten lenen.

LIGGING

Playa del Carmen ligt in het centrum van de Riviera Maya, op zo'n 70 kilometer van Cancun. Het eiland Cozumel ligt tegenover Playa del Carmen.

STRANDEN

De breedte van de stranden in Playa del Carmen zijn afhankelijk van het weer en kan dus per dag verschillen. Over het algemeen vindt u hier heerlijk witte zandstranden met veel gezelligheid. Ieder hotel dat gelegen is aan het strand heeft een eigen gedeelte met ligbedden en parasols. Tevens vindt u hier vele mooie, trendy en gezellige beachclubs waar u een ligbed en parasol kunt huren en een drankje/hapje kan nuttigen. Een aantal hotels uit ons aanbod hebben een kortingsregeling met beachclub Mamitas. De zee moet met het nodige respect behandeld worden; er zijn dagen dat er een gevaarlijke (onder)stroming is, de badgasten worden hierover geïnformeerd via het bekende"vlagsysteem", hierbij betekent de groene vlag dat de zee veilig is, een gele vlag betekent:"pas op" en de rode - of zwarte vlag betekent:"gevaarlijk, op eigen risico zwemmen".

TRANSFERS

Vanaf de luchthaven van Cancun wordt u naar uw hotel gebracht per (mini)bus of taxi. De transfertijd naar Playa del Carmen en Playacar bedraagt ca. 60 minuten.

TAXI'S EN OPENBAAR VERVOER

Binnen de grenzen van Playa del Carmen rijden geen bussen, maar taxi's zijn er in overvloed. Bij diverse hotels hangen borden met taxi-tarieven. Er is een goede, goedkope en regelmatige busverbinding met Cancun en Tulum.

ETEN EN DRINKEN

In Playa del Carmen zijn ontzettend veel leuke restaurants, barretjes en winkels te vinden. Op en rond the 5e Avenida (de hoofdstaat van Playa) bevinden zich de meeste mogelijkheden. De prijzen voor een goede maaltijd en drankjes variëren van heel voordelig tot duur, maar zijn over het algemeen vergelijkbaar met de prijzen in Nederland. Een paar leuke tips in Playa del Carmen:
La Cueva del Chango,gelegen bij hotel Shangri-La Caribe. Een voordelig en gezellig restaurantje voor ontbijt, lunch en diner. Alles is gebaseerd op 100% natural Mexican food.'s Avonds kunt u hier de apen zien rondslingeren.
Java Joe's,gelegen in buurt van Magic Blue en Hacienda Maria Bonita. Het beste koffie van Playa, heerlijke sandwiches en smaakvol gebak
Jazzy Catwillen wij u niet onthouden, houdt u vooral een plekje over voor de heerlijke desserts. Bij hotel Los Itzaes.
• Alux:
restaurant en bar net buiten het centrum van Playa del carmen. Het restaurant ligt in een cenote, een grot met prachtige druipstenen - een sprookjesachtige ervaring. Vraag bij aankomst op een rondleiding en zij laten u graag de hele grot zien!
• La Bamba Jaroche
is een restaurantje waar de Mexicanen zelf graag vis/zeevruchten komen eten. Buiten het centrum van Playa, op de 30e Avenidua tussen 28 en 30th street. Aanraders zijn de overheerlijke garnalencocktails en de paella.
• Blue Parrot
is al jarenlang'the place to be'. Een openlucht bar/discotheek met dansvloer op het strand.
• op 6th street tussen 5 en 10 Avenue ligt hetMambo café en Bodeguita del Mediomet's avonds live muziek en gratis Salsa lessen
de lekkerste koffie van Playa vindt u bijCafé Sastaop 5th Avenue tussen 8th en 10th street

UITGAANSLEVEN

In Playa del Carmen treft u veel bars, terrasjes en (openlucht) dansgelegenheden zoals de Salsa Club Mambo met Caribische live muziek, allen geconcentreerd op en rondom de 5e Avenida.

WINKELEN

De meeste winkels treft u in het centrum van Playa del Carmen. Er zijn vele (kleine) souvenirwinkels met een uitgebreide keuze, waar afdingen nog regel is. Vooral op de 5e Avenida kunt u uw hart ophalen. Verder zijn er 2 winkelcentra, het Paseo del Carmen en de Pelicanos, de laatste heeft tevens een bioscoop.

SPORTMOGELIJKHEDEN

In en rondom Playa del Carmen zijn vele (water)sportmogelijkheden zoals zeilen, snorkelen, duiken, windsurfen, waterskiën, jetskiën, parasailen, zeevissen en paardrijden.

GOLF

De hotelwijk Playacar in Playa del Carmen heeft een prachtige, maar dure 18-holes golfbaan.

EXCURSIES

Een kleine greep uit de excursies die u ter plaatse bij onze reisleiding kunt boeken:
• Zwemmen met dolfijnen - Delphinus:
een waanzinnige ervaring! U wordt naar een locatie gebracht 10 min. rijden van Playa del Carmen. U krijgt instructies en tevens een duikbrilletje zodat u later de dolfijnen onder water kunt zien zwemmen en spelen. Bij dit programma gaat u met max. 6 mensen en 2 dolfijnen inéén basin. U heeft ongeveer 50 minuten (!) de tijd om met de dolfijnen te spelen etc. U krijgt tevens de footpush en een zoen! Vanaf het wateroppervlak kunt u onder water met uw gratis verkregen duikbrilletje de dolfijnen observeren! U mag per deelnemer 1 toeschouwer gratis meenemen, de 2e pers. betaalt 10 USD. Als toeschouwer zit u op een tribune op een kleine afstand van het basin. Incl. transport, zwemvest en gebruik van kluis en badlaken. Excl. video, DVD en foto's.
• Jungle Adventure biosfeer Sian Ka'an,
eén van de mooiste nationale parken van Mexico is het natuurreservaat Sian Ka'an. U kunt met een minivan of zelf rijdend met een jeep het prachtige reservaat gaan bezichtigen. U gaat hierna varen over de lagune van het gebied. U ziet wellicht vele vogelsoorten, waaronder pelikanen, maar ook kans op krokodillen, zeekoeien, zeeschildpadden en zelfs wilde dolfijnen!!! Incl. lunch en drankjes
• Coba& Maya Encounter,
bezoek aan de tempel van Coba, midden in de jungle en aan de indianengemeenschap. 17 m Abseilen in de cenote (of u kunt met katrollen naar beneden), zweven aan kabelbanen tussen de boomtoppen over de lagune, kanoën op de lagune en een heerlijke lunch met uitzicht op de lagune. Voor deze dag hoeft u geen sportatleet te zijn! Incl. uitrusting, lunch en drankjes.